Міжнародні освітні програми

Міжнародні науково-дослідні програми

Science for Peace and Security

Програма «Наука заради миру і безпеки» (НМБ) є інструментом політики, покликаним розвивати співпрацю та діалог між НАТО і країнами-партнерами. У його основу покладено проекти в галузі цивільної науки і технологій з тематики безпеки на підтримку основоположних цілей Альянсу. Програма НМБ також має на меті сприяти розвиткові регіональної співпраці шляхом здійснення наукових проектів і заходів.

У рамках програми НМБ надається підтримка практичному науково-технічному співробітництву між науковцями і експертами з країн НАТО та держав-партнерів. Йдеться про широкий перелік тем у галузі безпеки, що охоплюють захист від терористичної загрози і протидію іншим викликам безпеці. У рамках програми НМБ передбачені заходи, що фінансуються за рахунок НАТО, а також ініціативи, що фінансуються за рахунок національних бюджетів. Ці ініціативи затверджуються або на основі індивідуальних заявок вчених чи експертів (тобто підхід «знизу»), або на основі пропозицій, висунутих Робочою групою з нових викликів безпеці / програми НМБ (тобто підхід «згори») відповідно до конкретних побажань країн НАТО або держав-партнерів.

У рамках програми НМБ наявні перевірені часом та гнучкі механізми виділення грантів, завдяки яким забезпечується вчасний розгляд і ухвалення заявок, що надходять. Фінансування з боку НАТО дає значний поштовх розвиткові проекту, адже престижність «бренду» НАТО дає змогу залучити додаткові ресурси, таким чином програма НМБ є каталізатором наукового прогресу.

Україна є другою після Росії найбільш активною учасницею проектів у рамках програми «Наука заради миру і безпеки» (НМБ).

Приклади співробітництва з Україною у рамках проектів НМБ наведені в брошурі, присвяченій Україні, з якою можна ознайомитися тут.

Спільна робоча група Україна – НАТО з питань співпраці у галузі науки та довкілля, яка засідає щороку (по черзі у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі або в Києві), забезпечує продовження взаємовигідної співпраці між Україною та НАТО згідно зі Щорічним національним планом Україна – НАТО (ЩНП).

Приймаються на розгляд заявки на отримання грантів на спільні дослідження між науковцями з України та країн НАТО за програмою НМБ. Усі проекти, фінансовані в рамках програми НМБ, повинні відповідати її Основним пріоритетам. Перелік пріоритетів можна знайти тут. Усі вони ґрунтуються на Стратегічних цілях НАТО і офіційно затверджуються Комітетом НАТО з питань політики та партнерства (КПП).

У рамках програми НМБ здійснюється фінансування технічних семінарів, навчальних курсів та багаторічних проектів. Докладнішу інформацію, а також анкети на подачу заявок, можна знайти тут.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tempussucsid

© 2012-2015 Відділ міжнародних проектів ТНТУ ім. Івана Пулюя

All rights Reserved

Website template by Arcsin